محل تبلیغات شما

سلام بچه ها اینجا چالشه که محبوب ترین انیمه هاتون رو بگید و نقدشون کنید برای کامنت گذاشتن گزینه comment پایین سمت چپ این پست رو کلیک کنید و اول کد رو وارد کنید بعد کامنتو بنویسید . 

راه دیگه هم اینه که عضو شید و پس از تایید عضویت به صورت یک پست مثل من تو چالش شرکت کنید

از آخر میرم اول

۳_میراکلس 

نقاط قوت: نحوه ی عشق بین مرینت و آدرین خیلی زیباست . مرینت در حالت عادی عاشق آدرینه ولی آدرین عاشق لیدی باگه (که همون مرینته وقتی تغییر شکل میده به لیدی باگ و هیرو میشه) آدرین وقتی در حالت هیرو(کت نوار ) هست عشقشو به لیدی باگ ابراز میکنه اما لیدی باگ(همون مرینت) به کت نوار(همون آدرین) میگه من عاشق فرد دیگه ای هستم(منظورش خود آدرینه و نمیدونه کت نوار همون آدرینه) .هاو ک ماث (شخصیت بد داستان) درواقع پدر آدرینه واقعا آدم بدی نیست به خاطر اینکه با کمک معجزه گر ها مادر آدرین رو زنده کنه اینکارا رو انجام میده ‌قسمت کت بالانس به نظرم یکی از بهترین قسمت های انیمه هست . آدرین هویت مرینت رو میفهمه و همچنین به خاطر نجات مرینت مجبور میشه که در حالت دیویدن تبدیل به کت نوار میشه و اونجا عشق بینشون محکم تر میشه اما هاوک ماث میفهمه که دشمنش (کت نوار) درواقع پسرشه و اتفاقات بدی میفته اما گذشته با استفاده از بانیکس پاک میشه وکسی نمیدونه چه خبر شده یا میشد جز بانیکس. طراحی شخصیت هایی مثل مرینت و آدرین عالیه .این ارتباط با آینده توسط فردی که در حال هم زندگی میکنه خیلی جالبه یه جورایی شبیه دارک هست.

نقاط ضعف :درسته که مرینت و آدرین خوب طراحی شدن اما طراحی بقیه خیلی شاید مثل اونا نباشه . انتظار داشتیم حداقل یک شخصیت دیگه هم طراحی شخصیتش مثه اونا بود .مردم عادی هم انگار همه خواهر برادرن انقد شبیه همن . تنوع مکان کمی وجود داره که جرمی زاگ این مسئله رو درست کرد ولی مشکلات دیگه ای از قبیل خیالی شدن بیش از حد به وجود اومد و اینکه شخصیت ها لباس تعویض نمیکنن با اینکه مثلا آدرین از طبقه مرفه جامعست و مدل هست اما یک دست لباس میپوشه اغلب . مثلا یک صحنه تو سری جدید هست که با خوردن کیک آدرین و مرینت پرواز میکنن که انتقاد زیادی داشته. اینم بگم که تمام شخصیت ها به جز مرینت (لیدی باگ) خیلی در حقشون کم لطفی شده. حتی کت نوار (آدرین ) همچنین تعداد هیروهای پسر خیلی کمتره از دخترا . معمولا ایرادی که از تمام انیمه ها میگیریم اینه که به پسرا بیشتر بها دادن و اونارو قدرتمند تر نشون دادن . این درسته یک نگرش متفاوته و من به عنوان یک دختر خیلی خوشحالم بابت این نگرش جرمی زاگ اما باید به نظرم تو انیمه ها دختر وپسر قدرت برابر داشته باشن .

امتیاز من به این انیمه از ۱ تا ۱۰ ، عدد ۸ هست 

۲_ماجراهای تن تن 

نقاط قوت :طراحی شخصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد هر شخصیت ، تن تن هادوک پرفسور تورنسل ، دوپنا و . آشکار سازی مشکلات جامعه حتی در قرن ۲۰ ام (تو قرن ۲۰ ام این مجموعه نوشته شده) نژاد پرستی تجارت برده قاچاق و . ، خلاقیت خیلی بالا(چند سال قبل از فرود اولین انسان بر روی ماه، تن تن و دوستاش به روی ماه قدم گذاشتن و جالبه که کنار نیل آمسترانگ یک سگ بود همون طور که کنار تن تن یک سگ به اسم میلو بود) همین طور پیشبینی یک سری اختراعات مثل دستگاه کپی سه بعدی و سلاح مافوق صوت و . صورت گرفته بود،تنوع موضوعات و مکان ها از اکتشاف گنج در اعماق دریا تا کره ی ماه و معبد خودشید ،بیابان ها ،دریاها و کشور های مختلف.هشدار نسبت به وجود فرازمینی ها در پرواز ۷۱۴ _ وجود افراد منفی خیلی باهوش مثل راستاپوپولوس مولر و سرهنگ یورگل .حس انسان دوستانه ی تن تن که تو این ماجرا ها جون کلی آدم رو نجات داد . البته موردی که ذکر کردن بیشتر شخصیت های اصلی بالای ۴۰ سالن نسبت به زمان عادیه چون تو این دوره اغلب آدم ها در سن های بالاتر کارهای بزرگی انجام میدن و سن و سال تغییر کرده کلا. فیلم های واقعی زیادی از این کارتون ساخته شده البته با اجازه از همسر هرژه(خالق تن تن) بهترین فیلمها مربوط به زمانی بود که اتفاقا خود هرژه هم در قید حیات بود . با بازی ژان پیر تالبوت معلم بلژیکی که فقط این دو فیلم رو به خاطر شباهت خیلی زیاد به تن تن بازی کرده . راز کشتی طلایی و پرتقال های آبی . که راز کشتی طلایی با اختلاف زیاد از پرتقال های آبی بهتره ‌ .نبرد های تن تن و دشمناش . 

نقاط ضعف: شخصیت های دختر تقریبا در این انیمه نیستن و تنها شخصیت اصلی یک خانم میانسال به اسم بیانکا کاستافیوره هست که در کار اپرا هست خیلی هم قلب مهربونی داره برعکس کل کل هاش با هادوک ، اما شخصیت باهوشی نداره.خیلی دوست داشتم یک شخصیت دختر باهوش هم بینشون بود البته تو نسخه ی اصل تقلبیش که دوست هرژه از دریاچه ی ه ها نوشته یک دختری به نام میشکا هست که هوشش بالاست ولی خب یکم زیادی نسب به نوچکا (برادرش)ترسو نشونش دادن. باهوش ترین و جوان ترین شخصیت تن تن هست که ۲۰ و چند سالشه و بقیه ی شخصیت های اصلی بالای ۴۰ سالن ‌. هرژه اواخر عمرش با شخصیت ها بازی میکرد علایق شخصیت ها کلا تغیسر کرده بود همه چیز حتی اساسی ترین چیز ها . دلیلش این بود که از تن تن متنفر شده بود به خاطر اینکه حس میکرد تن تن وقت زیادی ازش گرفته و فرصتهای زیادی میتونست داشته باشه . اما بعد مرگش هرژه سر زبان ها افتاد و براش یک موزه ی خیلی زیبا درست شد اما نوش دارو بعد مرگ سهراب چه فایده ای داره .راجع به هفت گوی بلورین هم بگم آخر داستان توی معبد خورشید خیلی خرافاتی تموم شد .

امتیاز من به این انیمه از ۱ تا ۱۰ ، عدد ۹ هست.

۱_کاپیتان سوباسا و رابین هود

۱_رابین هود

من این دو انیمه رو به یک اندازه دوست دارم و تاحالا رو نکرده بودم . قبل از انیمه سوباسا من رابین هود (کماندار نوجوان) رو دیدم و مونده بودم که برای کدوم شخصیت وب بزنم که اخرش سوباسا رو بنا به دلایلی انتخاب کردم .

نقات قوت رابین هود(کماندار نوجوان) : کماندار نوجوان کارتون خیلی قشنگیه به لطف سانسور ها ۲۵ دقیقه شده ۱۷ دقیقه و گاهی ۱۵ دقیقه . ۵۲ قسمته . اینطور نیست که  ناجور باشه اصلش هم سانسور داره تا حدودی و لازم نبود دوباره سانسورش کنن . من زبان انگلیسیشو کامل نگاه کردم . چند تا نکته ی ریز داره که ماریان قرار بود به عقد بیشر در بیاد که حتی در اصلس هم از لفظ god father به معنی پدرخوانده استفاده شده یا خیلی چیزهای دیگه . بیشتر برای بزرگسالا مناسبه چون صحنه های جنازه شکنجه و کشتار داره . آینه ای در برابر واقعیت های تلخ قرون وسطاست . مربوط به قرن ۱۲ میلادی میشه و این داستان احتمال زیاد واقعیه کلیاتش . از لحاظ رمانتیک که عالیه چون عشق واقعی رو نشون میده گیلبرت و ماریان و رابین . یک صحنه هست رابین و گیلبرت دارن بالای کوه باهم میجنگن یهو طوفان میاد همه پرت میشن رابین و گیلبرت چون شمشیر داشتن  خودشون رو نگه میدارن ماریان ولی شمشیر نداشت و داشت میرفت . گیلبرت سریع خودشو میرسونه به ماریان و دستشو میگیره وقتی طوفان تموم میشه گیلبرت با شمشیری که دقیقا لب پرتگاه گیر کرده بود و ماریان هم از دستش گرفته بود و هر دو داشتن سقوط میکردن که رابین متوجه میشه میاد. شمشیر دچار لغزش میشه رابین با دستش شمشیرو از لبه ی تیزش میگیره و دستاش خونی میشه . رابین به گیلبرت میگه دست منو بگیر و بیا بالا . گیلبرت میگه که فقط یکی میتونه بیاد بالا شمشیر هر لحظه ممکنه در بره و اونی که نجات پیدا میکنه ماریانه . رابین من میمیرم ولی مراقب ماریان باش . گیلبرت دست ماریان رو به رابین میده و همون لحظه شمشیر مقاومتش رو از دست میده و گیلبرت ته دره میفته اما زنده میمونه و چند سال بعد مشخص میشه . تو این انیمه اولش نشون میداد که مثلا دخترا هیچ قدرتی ندارن ولی بعد ماریان کلا عوض شد و قیام مردمی علیه بارون آلواین رو راه انداخت و عضو تیم رابین شد .طراحی شخصیت ها هم فوق العادس

نقاط ضعف رابین هود(کماندار نوجوان): جز جنگل شروود ، چند تا قصر و چند تا روستا و شهر هیچ مکان دیگه ای وجود نداره و تمام ماجرا فقط در یک شهر در انگلستان میفته میدونم خود این مکان ها خیلی گسترده هستن اما دوست داشتم وقتی که پرنس سابق از خاطرات سفرش میگه نشون بده شهرهای دیگه ی دنیا رو(میدونم ایرادی که گرفتم خیلی چرت بود) ، وما تمام تیتراژ در انیمه اتفاق نمیفته . آخرش میتونست بهتر تموم شه . شخصیت ها از لحاظ سن و سالی کم بودن مثلا رابین اواسط ۱۶ سالش بود نهایتا وقتی قیام کرد ۱۹ ساله بود مثل من . اوایل هم حتما ۱۴ سالش اینا بود . ماریان هم با این حساب اوایل ۱۲ ۱۳ ساله بود . گیلبرت هم ۲۰ و چند ساله . البته تو قرن ۱۲ عادیه ولی اگه عمرا کوتاه بود چطور بیشر ۸۰ سالش بود !!! قبل از اینکه من به دنیا بیام شخصیت ها همین سنی بودن و الانم من دارم از اینا سنم میزنه بالاتر و اینا همون طور موندن دوست داشتم ورژن ۲ هم در موضوع جنگ های صلیبی بیرون میومد . 

امتیاز من از ۱ تا ۱۰، ۱۰

۱_کاپیتان سوباسا: 

نقاط قوت؛شخصیت پرداز خیلی عالی . مثلا چهره ها خیلی عالی طراحی شدن مخصوصا چهره ی سوباسا و شخصیت های اصلی ‌. توضیح خیلی واضح از شخصیت ها . این درگیری های سوباسا و کاکرو رو خیلی دوست داشتم . اینم بگم که کاپیتان سوباسا یک بعدی نیست و اگر مانگا یا کمیک رو بخونید متوجه میشید که کلا رمانتیک هم هست و حتی از مشکلات زندگی ها و جامعه صحبت میکنه .تو خود کارتون هم کم و بیش سکانس هایی بودن که به لطف سانسورچی ۲۵ دقیقه گاهی حتی ۱۸ دقیقه هم میشد . سوباسا جون ۲ نفر رو نجات میده تو کل داستان یکی از برادران تاچی بانا که سر این قضیه خود سوبا تاوان سنگینی میده . وقتی داشتن سقوط میکردن سوبا متوجه میشه که اون فرد داره با سر میفته زمین و اگه اینطوری بشه حتما میمیره یا در بهترین حالت مرگ مغزی میشه . دستشو سپر میکنه ولی کتفش در میره و پاشم دوباره در میره و دردسر اعظمی تو مسابقات بعدی براش ایجاد میشه تا جایی که همیشه آمبولانس پشت در حاضر بوده و چند شب بیمارستان بود .حتی نتیجه فینال مساوی شد که همیشه سوباسا میبرد ولی این دفعه شرایطش فرق داشت .دومین کسی که جونشو نجات میده میزوگی بود . طبق اعتراض هوادارا به آقای تاکاهاشی ایشون بعد از اینکه اشنایدر با ضربه زدن به قلب میزوگی اونو میکشه ، میزوگی رو تو قسمت بعد برمیگردونن اونم چطوری . سوباسا انقدر میزوگی رو احیای قلبی میکنه که برمیگرده حتی وقتی همه میگفتن که مرده .جالبه با اینکه دین ژاپن شینتو هست اما یک ر اهب مسیحی با دعا به خدایی که ما میشناسیمش کمک میکنه که میزوگی زنده بشه ببینید مانگا رو متوجه میشید . البته من حدس میزدم که میزوگی نمرده چون دو تا تک قسمتی سی سالگی و رویای هزاره خیلی وقت پیش اومده بود که میزوگی هنوز زنده بود این قسمت ها مربوط به آینده هستن . شخصیت سانایی هم برعکس چیزی که فکر میکنین همیشه دعوایی (دوران دبستان) و لوس(دوران راهنمایی ) نبوده سانایی یه جور حامی سوباسا بوده و در موفقیتش نقش بزرگی داشته . حتی برای اینکه بتونه بره برزیل پیش سوباسا . بدون اینکه به کسی بگه ساعاتی که درس نداشته بکوب تو کافی شاپ به عنوان پیشخدمت کار میکرده و بعد از چهارسال پس انداز تونسته بره پیش سوباسا و این قضیه هم به کسی نگفته بود میگفت سوباسا اون موقع قرار داد های خیلی خوبی بسته بود و حتی قبل از اون وضعش خوب بود و قطعا خودش مخارج سفر سانایی رو تامین میکرد که به نظرم این روی پای خودش وایستادن سانایی خیلی ارزشمنده و اینکه همیشه حامی سوباسا و استعداد های دیگه بوده. زمانی که سانایی میخواست بره برزیل متوجه شد که سوباسا به بارسلونای اسپانیا پیوسته و اونجا بهش ملحق شد و در بارسلون سوباسا از سانایی خواستگاری کرد و باهم ازدواج کردن.تنوع لباس هم با قرن ۲۱ ام هماهنگی داره تنوع مکان ها هم عالیه چون از این کشور به اون کشور همش در حال سفر و مسابقه هستن و مثبت ترین پوینتش به نظرم بزرگ شدن شخصیت ها با ماست من به دنیا نیومده بودم تا نوجوونی سوباسا ساخته شده بود حالا که من ۱۹ سالمه حتی ۳۰ سالگیش هم ساخته شده اما دوست ندارم بیشتر از یک سنی ببرن جلو کارتونو مثلا تا جایی که از فوتبال کناره گیری کنه به علت کهولت سن ._.

نقاط ضعف: شخصیت های دختر مخصوصا تو انیمه به نظرم میتونستن پر رنگ تر باشن .نه صرفا تماشاچی . البته تقریبا همشون نقش حامی رو داشتن و مدیر برنامه بودن اما دوست داشتم نقششون پررنگ تر بود .تو مانگا هم غیر ماکی(نامزد کاکرو) هیچ دختر دیگه ای خودش ورزشکار نیست .من از ماکی خوشم میاد ‌.گاهی قسمت هایی از مسابقات ماکی و حتی تمرین هاش پابه پای کاکرو رو مشاهده میکنیم . مورد دوم اینه که تو سری دوم ۳ قسمت طول میکشید که سوباسا از آسمون بیاد رو زمین و شوت بزنه و کلا تو هوا بود که از واقعی بودنش کم کرده بود ولی تو سری های بعدی اصلاح شد . تو سری جی شخصیت ها انگار یه جوری با خشونت کشیده شدن من قسمت بچگی هاشونو تو سری جی و ۴ دوست نداشتم اما قسمتی که بزرگ میشن رو دوست داشتم مخصوصا سوبای بزرگسالی که توی سری ۴ هست دقیقا شبیه مانگاست اما بچگی هاش تو سری ۴ اینطور نیست .کلا میگم که خیلی دوران دبستانش هیچ سریشو دوست نداشتم نمیدونمم چرا ولی فک کنم دیگه منم بزرگتر شدم و از مسابقه  ی چندتا بچه دبستانی لذت نمیبرم . الان من نزدیک ۲۰ سالمه(البته هنوز ۱۹ رو تموم نکردم خخخخخ ) 

امتیاز من از ۱ تا ۱۰، ۱۰

پس شد 

۱_کاپیتان سوباسا و رابین هود (امتیاز ۱۰)

۲_ماجراهای تن تن (امتیاز ۹)

۳_میراکلس (امتیاز ۸)

شما هم لطفا نظرتونو بگید

همه چی مشخص شد نظر آقای تاکاهاشی چیست

نظر منابع خارجی راجع به فلج شدن سوباسا

شخصیتهای انیمیشنی مورد علاقه من

رو ,ها ,هم ,شخصیت ,خیلی ,تن ,تن تن ,شخصیت ها ,کت نوار ,سوباسا و ,تو سری

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پخش چای xmould آموزشگاه آرایشگری نسوز Food container - vstimlsystem.com چشمانِ بی اشک تولید انواع هواکش های صنعتی -مرغداری-گلخانه ای-سقفی-هواساز دنیای کامپیوتر و اینترنت روناس طرح نگین کویر